Македонија

Албанскиот претседател Нишани во посета на Македонија

14. септември 2012 - 8:02 | Макфакс

Претседателот на Албанија, Бујар Нишани, во петок ќе престојува во еднодневна посета на Македонија, на покана на претседателот Ѓорге Иванов.

Според најавата од кабинетот на Иванов, предвидено е двајцата претседатели да се сретнат во Вилата „Билјана" во Охрид. 

 

 

 

Коментирај