Фит

Ангел со тело на ѓавол: Поранешна кинеска билдерка го запали Instagram

24. октомври 2019 - 17:28 | Ф.З.

Јуан Херон е поранешна кинеска бодибилдерка која денес е докторка, но неретко знае своето изјавано тело да го сподели на Instagram.

„Мојата работа е докторка, повремено моделка, но не и фитнес тренер“, напиша таа одговарајќи на прашање од нејзините следбеници кои се интересираа за тоа што се случува со неа бидејќи повеќе не се појавува на бодибилдинг натпреварувањата.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

其实我在医院上班的时候,很瘦小。宽大的衣服显得我弱不经风

A post shared by 袁合荣 (@yuanherong1229) on

Многумина ја нарекуваат Чин-Ли поради нејзината неверојатна сличност со ликот од легендарцата игрица Street Fighter.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

传统武术

A post shared by 袁合荣 (@yuanherong1229) on

Нејзините фанови ја опишуваат како „ангел кој има тело на ѓавол“. „Неверојатно! Подобро дури и од Богињата на Ацтеките на корицата од првиот албум на Malo“, напиша еден фан.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

中国武术

A post shared by 袁合荣 (@yuanherong1229) on

„Доколку Леонардо да Винчи го имаше видено ова ќе станеше глуп“, коментираше друг.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by 袁合荣 (@yuanherong1229) on

„Одлична мускулатура од глава до петици“, на што се надоврза друг: „Твоите мускули ме убиваат“.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by 袁合荣 (@yuanherong1229) on

И покрај нејзината слава на Instagram благодарение на ваквите фотки, не сите се воодушевени од нејзиниот изглед. Некои сметаат дека нејзиното тело е превежбано.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by 袁合荣 (@yuanherong1229) on

„Воопшто не е секси ниту пак женствено“, „Мускулите се преголеми, ни малку убаво“ и „Не, не, не сакам ваква невеста“ се едни од негативните коментари.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by 袁合荣 (@yuanherong1229) on

Коментирај