Стил

Дејвид Бекам ја лансираше неговата козметичка линија House 99

10. јануари 2018 - 19:13 | К.З.

Англиската фудбалска икона Дејвид Бекам тргна по стапките на неговата сопруга Викторија Бекам и лансираше сопствена козметичка линија во соработка со компанијата L’Oreal.

На поранешниот фудбалер изгледа не му беше доволно да биде сопруг на позната и успешна дизајнерка, па реши и самиот да даде придонес на модниот свет.

Козметичката линија на Бекам го носи името House 99, а се состои од разни препарати кои му се потребни на секој маж, како што се крема за бричење, масло за брада и креми за лице. Посебен производ во колекцијата е гелот за одржување на тетоважи, кој Бекам посебно го обожава.

„Не е доволно да се одржувате за да изгледате добро, многу е важно и како се чувстувате. Јас сакам кога чувствувам удобно и пробувам нови работи“, рече тој за време на промоцијата на House 99.

Името на линијата е многу симболично за Дејвид Бекам. Бројот 99 ја означува годината во која Дејвид се ожени со Викторија, го доби синот Бруклин и ја освои култната тројна круна со тимот на Манчестер Јунајтед.

Коментирај