Хроника

Девојка од Гевгелија ја нападнала баба ѝ, а потоа и полициската службеничка која интервенирала

8. септември 2019 - 17:37 | МИА

Дваесет и четиригодишна девојка од Гевгелија е приведена во полициска станица по извршени два напади.

Вчера во 12 часот во Полициска станица Гевгелија била приведена А.Р.(24) од Гевгелија, бидејќи нападнала полициска службеничка која интервенирала по пријава од Т.Р.(79) од Гевгелија.

Тој пријавил дека истиот ден околу 10 часот неговата сопруга Р.Р.(72) од Гевгелија била физички нападната од нивната внука А.Р.

По целосно документирање на случајот против А.Р. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коментирај