Ракомет

Дибиров: Им благодарам на Кил што ни покажаа до каде е овој Вардар

13. октомври 2019 - 10:08 | МИА

„Мора машки да го поднесеме поразот, да му подадеме рака на противникот, победија чесно и коректно. Им благодарам што ни покажаа до каде е овој Вардар“, изјави крилото на Вардар Тимур Дибиров по синоќешниот тежок пораз од Кил во Лигата на шампионите.

„Се обидовме да направиме кам-бек, но не бевме подготвени за такво нешто. Ќе анализираме, ќе видиме што се случи и да не дозволиме да се повтори“, изјави Русинот веднаш по мечот.

Вардар во наредното коло од ЛШ се соочува со тешко гостување во Унгарија кај Веспрем (19 октомври).

Коментирај