Стил

Фризура која никогаш не излегува од мода

20. октомври 2019 - 13:52 | М.С.

Трендовите се менуваат секоја есен, но боб фризурата никогаш не излегува од мода, пишува Cosmopolitan.

Боб фризурата прилега на секој облик на лице, а е омилена и на познатите личности.

Доколку размислувате да го промените имиџот, со оваа фризура не можете да погрешите, а треба да внимавате само на должината.

Доколку имате овално лице тогаш изберете должина до брадата, а доколку имате долгнавесто лице изберете краток боб.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

volume @yslbeauty effet faux cils

A post shared by Kaia (@kaiagerber) on

Оваа фризура лесно се одржува и стилизира.

Коментирај