Голови за Николов и Тричко, Стојановски прв пат стартер во Лиг 1

/ 01.12.2019 / 09:58

Влатко Стојановски за првпат се најде во почетните единаесет во француската лига, додека голови прославија Бобан Николов во Унгарија и Иван Тричковски на Кипар.

Бобан Николов го постигна третиот и последен гол во гостинската победа на Фехервар кај Диосѓер. Тој погоди во 86-тата минута и го одигра целиот натпревар заедно со дефанзивецот Висар Муслиу. Ова е негов прв гол сезонава во унгарската лига откако претходно погоди еднаш и во купот.

Иван Тричковски го прослави својот гол број 11 во кипарското првенство. Неговиот АЕК загуби пред своите гледачи со 1:2 од Анортосис, а Тричко голот го постигна во судиското надополнување. Сега тој е сам на првото место на листата на стрелци на Кипар откако неговиот ривал, Шпанецот Рајо кој игра токму за Анортосис, не постигна гол и остана на 10.

Во најдобрата француска лига конечно во 15-тото коло нашиот Влатко Стојановски го забележа првиот старт. Тој се најде во почетниот состав на синоќешниот дуел дома со Мец и одигра 59 минути пред да биде заменет. Беше активен, имаше едно нафрлување кое за малку ќе завршеше со гол и покажа дека само со поголема минутажа може да го искористи потенцијалот. Инаку, натпреварот заврши 1:1.

Производи што не треба да се користат по истекот на рокот

Потврдено: Претседателот на Иран загина во пад на хеликоптер

Го донесе Југото во Америка, а сега претставува електричен автомобил за широките маси

Поразениот Фјури со тешка повреда во болница го испратил победникот Усик

Клоп ги насмеа новинарите на последниот прес за Ливеерпул

Ројс со пиво почести 80.000 навивачи

Шкупи остана без излез во Европа, па удри по претседателот на ФФМ

Далас беше на -17, па Дончиќ и друштвото се разиграа и изборија финале на Западот

Доживотно суспендиран судија: Се качил на бина и славел со тимот на кој му помогнал да победи