Љубов и секс

Хороскопски знаци кои се склони кон неверство

19. октомври 2019 - 17:27 | М.С.

Некои хороскопски знаци се верни на својот партнер. Но, овие три знаци се најголемите прељубници во зодијакот.

Близнаци

Близнаците се неверни затоа што истиот партнер им здосадува. Близнаците не сакаат рутина, а ако почувствуваат дека се приближуваат кон период со проблеми, ќе побараат утеха на друго место.

Лав

Колку и да им давате внимание, тоа не е доволно. Лавовите се опседнати со идејата дека светот се врти околу нив, па често вниманието ќе го побараат кај некој друг.

Скорпија

Скорпиите се склони кон блуд, па затоа не им претставува проблем да имаат секс само за една ноќ.

Коментирај