Рецепти

Идеја за ручек: Зачинето пилешко со кајсии

13. август 2019 - 13:54 | М.С.

Испробајте го овој едноставен рецепт за вкусно пиле со кајсии. Се подготвува за 15 минути а потоа се пече.

Состојки:

8 пилешки батаци со карабатак

Сол и бибер

120 гр. брашно

30 грама путер

Две лажици маслиново масло

8 главици кромид

8 чешниња лук

180 мл. павлака

12 кајсии исечени на половина

Ситно исецкан свеж босилек

Начин на подготовка:

Загрејте ја рерната на 200 степени, и подгответе длабока тава која може да собере 8 батаци со карабатаци.

Насолете го месото со сол и бибер по вкус, потоа месото наросете го со брашно од сите страни.

Путерот и маслиновото масло загрејте ги на огин, додајте го пилешкото месо со кожата надоле, пржете 8 – 10 минути додека да добие златна боја а потоа завртете на друга страна.

Во тавата ставете хартија за печење, ставете го пилешкото месо и лукот и кромидот. Полијте со бело вино и павлака и ставете во рерна. Печете 25 до 30 минути додека да се испече.  Потоа, во тавата додајте ги кајсиите, па печете уште 15 минути. Пред да сервирате, додајте исецкан босилек.

Коментирај