Фит

Како да слабеете и да ја одржите саканата килажа?

29. јули 2019 - 20:36 | А.С.

Слабеењето не е лесен потфат, но уште потешко е да ја одржите посакуваната тежина откао еднаш ќе го стопите вишокот килограми.

Тоа значи дека треба да имате одржлив режим на исхрана и физичка активност, како и систем за поддршка.

Многу е лесно да се подлегне на старите лоши навики и враќање на килограмите што толку се мачевте да ги изгубите.

Со овие седум практични совети на доктор Ентони Балдузи од YouTube каналот The Fit Mother Project - Fitness For Busy Moms.

Коментирај