Хроника

Косовец со меѓународна потерница уапсен на Блаце

11. јануари 2019 - 10:51 | МИА

На 10.01.1019 година во 15.10 часот на Граничен премин Долно Блаце од слобода бил лишен А.С.(26) од Косово.

Косовецот бил уапсен врз основа на меѓународна потерница.

Во 17.45 часот лицето е предадено на полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка за понатамошна постапка.

Коментирај