Хроника

Младо момче од Скопје се удави кај Свети Наум

16. август 2016 - 11:36 | Макфакс

Нема видливи  повреди и траги на насилство врз безживотното тело што беше најдено вчера во водите на Охридското Езеро во близина на воениот камп „Св.Наум“, утврдено е при медицинскиот преглед извршен вчера околу 16 часот во амбулантата во Пештани.

Од увидот извршен од полициски службеници по претходно овластување од Јавен обвинител како и по извршеното препознавање од блиските пријатели, констатирано е дека се работи за Марко В. (24) од Скопје.

Неговото безживотно тело, вчера околу 14 часот и 20 минути е пронајдено од медицинска екипа од воената амбуланта во кампот, во езерските води на околу 20 метри од брегот.

Лекарите извршиле реанимација, по што, итно со медицинско возило телото е пренесено во амбулантата во Пештани, каде од доктор од амбулантата и од брза помош е констатирана смрт.  По наредба на Јавен обвинител, во текот на денешниот ден врз безживотното тело ќе биде извршена обдукција во Судска медицина при Медицинскиот центар во Битола. 

Коментирај