Фудбал

Мундијал Русија 2018 – кој фудбалер има најсекси партнерка?

14. јуни 2018 - 16:25 | А.С.

Додека светот е во очекување на почетокот на Светското првенство во фудбал што годинава се одржува во Русија, еден руски вебсајт отвори анкета на која корисниците може да гласаат и да ги рангираат сопругите и девојките на руските репрезентативци според тоа која е најсекси.

Порталот Spletnik, познат како рускиот Tatler, вели дека сопругите и девојките на фудбалерите (скратено WAG) се подеднакво важен дел од Мундијалот како и акцијата на теренот.

Партнерките на руските репрезентативци можеби се едни од најпаметните на ова СП, со оглед на тоа дека повеќето од нив имаат универзитетски дипломи.

Прекрасната Ина Жиркова (28), сопругата на поранешниот играч на Челзи Јури Жирков, засега води на листата, но има сериозна конкуренција.

На второ место е Катерина Герун (31), сопруга на ветеранскиот голман Игор Акинфев. Таа е вистинска закана на секое поле – дипломиран хемичар, збоирува неколку странски јазици и работи како модел и актерка.

Моментално, според гласовите на читателите, на трето место е 32-годишната Олга Березуцкаја, сопруга на Василиј од ЦСКА. Таа е шампионка во синхронизирано пливање и поранешна балетска кореографка.

На четврто место е Анастасија Костенко (24), девојка на Дмитри Тарасов кој воопшто не влезе во конечната прва постава на руската репрезентација. Костенко е поранешна учесничка во изборот на убавина Мис на светот, има диплома од Колеџот за уметност Ростов и диплома за новинарство од престижен универзитет во Москва.

Следни се Анастасија Кудрјашова (32) сопруга на Фјодор Кудрјашов, и Катерина Новоселцева (29), сопруга на Иван Новоселцев, која е професионална кошаркарка за рускиот национален тим и Москва Динамо.

Коментирај