Фудбал

Навивачи на ПСЖ: Бојкот на натпреварите поради Нејмар

13. септември 2019 - 9:03 | МИА/КАЈГАНА
Најбучните навивачи на францускиот фудбалски шампион ПСЖ не се задоволни од ситуацијата во клубот, пренесува RMC sport.

Групата „Ултрас“ во Париз се состана со раководството на клубот во обид да ја ублажат ситуацијата. Незадоволството на навивачите се должи на присуството во екипата на напаѓачот Нејмар, кој треба да влезе на теренот во натпревар од 5. коло на шампионатот на Франција со Стразбур.

„Ултрас“ планира да истакнат транспаренти против Нејмар, но раководството на ПСЖ има намера да ги спречи во тоа.

 

 

Навивачите на ПСЖ веројатно ќе го бојкотираат следниот натпревар од француското првенство со Стразбур и дуелот од групната фаза од Лигата на шампионите со Реал Мадрид. 

Коментирај