Стил

Плисирано здолниште: Како да го носите оваа есен?

21. октомври 2019 - 13:57 | М.С.

Плисираното здолниште e модното парче кое мора да го имате оваа есен.

Парижанките, овој модел го носат на префинет, дамски начин, нагласен со скапи модни додатоци.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Thank you @vogueaustralia @garconjon before the @dior show

A post shared by B E T T I N A L O O N E Y (@bettinalooney) on

Меѓутоа, добриот вкус не се купува со пари, а модните парчиња треба да ги изберете внимателно и со стил. 

Изберете здолниште со должина која ви одговара и комбинирајте го со модни дододатоци кои ќе го збогатат вашиот изглед: чанта, шпиц чевли, наочари за сонце и украс за коса.

Најубавата комбинација е со еднобојна блуза.

Коментирај