Филм & ТВ

Расел Кроу непрепознатлив во новата улога

8. ноември 2018 - 16:29 | Б.С.Б.

Актерот Расел Кроу толку се трансформираше за новата филмска улога што е невозможно да го препознаете. Снимањето започна неделава во Њујорк, пренесува магазинот People.

Тој моментално работи на  нова серија во која го толкува ликот на покојниот Роџер Ејлес, долгогодишен презентер на Fox. Во серијата ќе биде прикажан неговиот живот, како и моментот од 2016 година кога даде отказ поради обвинувања за сексуално вознемирување.

Роџер почина 10 месеци подоцна, во 77 година од животот по пад во бањата.

Во серијата се појавуваат Сиена Милер, Сет Мекфарлан и Анабел Волис, а премиерата е закажана за 2019 година.

Коментирај