Рецепти

Снежна торта: Совршена комбинација на кокос и бела чоколада

27. ноември 2019 - 15:46 | М.С.

Се подготвува релативно брзо, а има прекрасен вкус. Лесна, пенлива и вкусна торта за љубителите на кокос.

Состојки:

За листот

6 јајца

120 гр. шеќер

1 ванилин шеќер

150 гр. мелени бадеми

150 гр. белa чоколадa

80 гр. брашно

½ кесичкa прашок за пециво

30 мл. ладна вода

За филот

500 мл. млеко

4 лажици брашно

1 ванилин шеќер

100 гр. кокосово брашно

180 гр. путер

Декорација

Кокосово брашно

Овошје

Начин на подготовка:

Загрејте ја рерната нa 180 степени. Белките со половина шеќер (60 гр.) изматете ги за да добиете смеса како снег. Жолтките, останатиот шеќер и ванилиниот шеќер изматете ги и додајте мелени бадеми, растопена чоколада и вода. Додајте брашно и прашок за пециво.

На крајот измешајте со смесата од белките. Смесата истурете ја во тава и печете околу 40 минути. Изладете го листот и пресечете го на три дела. 

Фил:

Промешајте го брашното со 1 децилитар млеко и внимавајте да не останат грутки. Остатокот од млекото варете го со шеќер, ванилин шеќер и кокос, со повремено мешање. Кога ќе зоврие, додајте го кокосовото брашно. Гответе додека да се згусне. Филот оставете го да се олади. Изматете го путерот и измешајте го со изладениот фил.

Намачкајте ја целата торта со филот. Украсете ја тортата со кокосово брашно и овошје по желба.

Коментирај