Хроника

Тешко повредено дете по удар од автомобил во Долно Свиларе

20. септември 2018 - 10:36 | МИА

Скопје, 20 септември 2018 (МИА) - Шестгодишно момче се здобило со тешки повреди откако било удрено вчера од автомобил во с. Долно Свиларе.

МВР соопшти дека вчера во 15:20 часот во с. Кондово, скопско, патничко возило „Пасат“ со скопски регистарски ознаки, управувано од И.М.(54) од с.Долно Свиларе, удрило во шестгодишно момче од Глумово.

Од ударот детето се здобило со тешки телесни повреди и било пренесено на Детска клиника при комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Извршен е увид на местото на настанот.

Коментирај