Хроника

Украдени пиштол и куршуми од стан во Скопје

12. септември 2017 - 13:46 | Макфакс

Извршена кражба на пиштол и куршуми од стан во Скопје.

Според информациите на МВР, во неделата, во периодот од 20 до 22 часот, на бул.„АСНОМ“ во стан сопственост на Г.С.(48) непознат сторител извршил тешка кражба.

Тој украл еден пиштол марка „црвена застава“ калибар 9 мм, две рамки за истиот и 50 куршуми калибар 9 мм.

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на сторителот и целосно расчистување на случајот.

Коментирај