10 документарци кои треба да ги изгледаат фудбалските фанови

Во отсуство на фудбалски натпревари, навивачите и фудбалските фанови ширум светот се потсетуваат на најдобрите моменти од нивните омилени тимови и репрезентации и ги следат нивните идоли на социјалните мрежи за најнови информации.

Football Daily состави листа од десет документарци за фудбалот кои се задолжителна лектира за вистинските фудбалски фанови.

Интересен избор е играниот филм „Bend It Like Beckham“ кој не е документарец, но е прекрасна инспиративна приказна за сите девојки кои сакаат да играат фудбал.

 

реклама

Фудбал

Холанд нема да игра против Падерборн поради повреда

Read more

Реал Мадрид стана најскапиот клуб во Европа

Read more

Лигата на шампиони можно е да се доигра во Германија или во Турција

Read more

Падна одлука: Серија А почнува на 20 јуни

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како да ја користите апликацијата Zynn?

Read more
play_arrow

Ако сте фан на „Stranger Things“, погледете ги и овие серии на Netflix

Read more
play_arrow

Брз киш со готово лиснато тесто

Read more
play_arrow

Бегство од Дубаи: Каде се исчезнатите принцези?

Read more
play_arrow

Тренинг за мажи: 9 вежби за цврст и подигнат задник

Read more
play_arrow

Како изгледа процесот на создавање вакцина за COVID-19?

Read more
play_arrow

Сѐ што е погрешно со „Rush Hour“

Read more
play_arrow

УФЦ рекорди: Најбрзите победи во историјата

Read more
play_arrow

Колку се разликува баварскиот од германскиот јазик?

Read more
play_arrow

Домашен тренинг: Кардио вежби за ефективно слабеење

Read more
play_arrow

Пингвини во посета на музеј

Read more
play_arrow

Полнење гориво 6.000 метри на небото

Read more