10 фудбалери на кои ова им е последна шанса да си ја спасат кариерата

Во најновата анализа на Football Daily разгледуваме 10 фудбалери на кои сега им е последната шанса да си спасат кариерата, па претстојната 2020/21 ќе биде пресудна за нив.

Дали Џеси Лингард уште може да се смета за елитен играч? Кој би ризикувал со неславниот Марио Балотели? Кристијан Бентеке и Диего Коста се исто така на листата фудбалери кои се ставени под лупа.

 

реклама

Фудбал

Мурињо: Скандалозна одлука за укинување на суспензијата на Сити

Read more

Пирло седнува на клупата на вториот тим на Јуве

Read more

Пиоли го брани Ибра: Тој е победник, нормално е да реагира така

Read more

Со титула или без, Кике Сетјен останува во Барса

Read more

Нови видеа

play_arrow

Французите скромно го прославија Денот на Бастилја

Read more
play_arrow

Пет навики кои ќе ви го сменат животот

Read more
play_arrow

На скејт парк со инвалидска количка качена на скирол

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Палачинки од овес и банана

Read more
play_arrow

Млади фудбалери кои ќе им заштедат милиони на новите клубови

Read more
play_arrow

Како да направите анкета на Twitter?

Read more
play_arrow

Што точно се случува во телото додека се топат маснотиите?

Read more
play_arrow
коали

Спасените коали се враќаат во австралиската дивина

Read more
play_arrow

10 најглупави трансфери на деценијата

Read more
play_arrow

Објавен првиот трејлер за играта „Far Cry 6“

Read more
play_arrow

10-минутни лесни вежби за затегнат задник

Read more
play_arrow

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Read more