10 фудбалски ѕвезди во подем кои треба да ги следите сезонава

А.С.
/ 15.09.2020 / 16:07

Во најновата анализа на Football Daily се издвојуваат десет ѕвезди во подем и треба внимателно да ги следите во сезоната што следи.

Од Микел Артета во Арсенал и Андреа Пирло во Јувентус, кои ќе го оправдуваат името и како тренери на фудбласките гиганти по успешните играчки кариери, до Рис Џејмс кој „растура“ во Челси, овие млади менаџери и играчи се очекува да го сменат пејзажот во светскиот фудбал.

реклама

Нови видеа

play_arrow

Што има во внатрешноста на најстариот телефон во светот?

Read more
play_arrow

Што се случува со правилото за игра со рака?

Read more
play_arrow

Наставник е најтетовираниот Французин

Read more
play_arrow

Најдобрите бесплатни iOS и Android игри од септември 2020

Read more
play_arrow

Мит или вистина: Ова се најпознатите фудбалски клетви

Read more
play_arrow

Џинови во реалниот свет за кои тешко ќе верувате дека навистина постојат

Read more
play_arrow

Времеплов: Пред 3 години Вардар го постигна првиот гол во Лига Европа

Read more
play_arrow

Крај Токио се исправи огромниот робот RX-78-2 Gundam

Read more
play_arrow

Никол Кидман и Хју Грант во новата мини-серија „The Undoing“ на HBO

Read more
play_arrow

Десет клупски легенди кои шокантно се вратиле „дома“

Read more
play_arrow

Варијации на склекови со кои најбрзо ќе набилдате мускули

Read more
play_arrow

Netflix изненадување – ја најави серијата „Resident Evil: Infinite Darkness“

Read more