10 играчи кои биле понижени од нивните менаџери

Во новата анализа на Football Daily се разгледуваат десет врвни играчи кои биле понижени од менаџерите со кои работеле.

Анализата опфаќа клубови од Челси и Њукасл до Реал Мадрид и ги анализира играчите кои претрпеле неправда од нивните тренери.

Ќе видите како Жозе Мурињо ги отуѓи Икер Касиљас и Зинедин Зидан, а кој тренер го нарече Алан Ширер „преценет“.

реклама

Фудбал

Лекарот на Марадона под истрага заради можно убиство од небрежност

Read more

Барса ја потопи Осасуна

Read more

Шкендија се вадеше во Струга, дербито во Ѓорче без победник

Read more

Зидан нема објаснување за вчерашната бламажа со Алавес

Read more

Нови видеа

play_arrow

15-минутни секси вежби со Памела

Read more
play_arrow

Брзи и вкусни идеи за појадок со Гордон Ремзи

Read more
play_arrow

Рај за велосипедисти

Read more
play_arrow

Транспорт на отворено море: Дронови кои им пркосат на ветровите и брановите

Read more
play_arrow

Како да се ослободите од подуеност на стомакот?

Read more
play_arrow

Неверојатна борба меѓу тигар и мечка

Read more
play_arrow

Првиот тим на Клоп во Ливерпул: Каде се сега?

Read more
play_arrow

Снимка од пијана верверица стана хит на интернет

Read more
play_arrow

Откачена биологија: Сѐ што не сте знаеле за интелигентните октоподи

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „The New Mutants“

Read more
play_arrow

Дали би си купиле ваков кревет?

Read more
play_arrow

Објаснето за да сфатат сите: Што е гравитација?

Read more