10 играчи кои можат да донесат трофеј во Лигата на шампиони

Football Daily направи листа на 10 играчи кои како најважна алка во нивните тимови можат да одиграат клучна улога при евентуалното освојување на Лигата на шампионите оваа сезона.

YouTube каналот детално објаснува за секој од нив зошто токму тие се најдоа на оваа листа.

10. Роберт Левандовски (Баерн)
9. Аксел Вицел (Борусија Д.)
8. Сон Хјон-мин (Тотенхем)
7. Каземиру (Реал Мадрид)
6. Јан Облак (Атлетико)
5. Матајс де Лихт (Јувентус)
4. Трент Александер-Арнолд (Ливерпул)
3. Кевин де Бројне (Манчестер Сити)
2. Килјан Мбапе (ПСЖ)
1. Лионел Меси (Барселона)

реклама

Спорт

Голот на Роналдо против Џеноа со брзина од 105 километри на час

Read more

УФЦ рекорди: Најбрзите победи во историјата

Read more

Најскапите фудбалски позајмици на сите времиња

Read more

Сите капитени на Манчестер Јунајтед по Рој Кин: Каде се сега?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Што треба да јадете пред и по вежбање?

Read more
play_arrow

Како Маркус Рашфорд стана британски национален херој?

Read more
play_arrow

COVID-19: Што ќе се случи со светската економија?

Read more
play_arrow

Четири освежителни пијалаци идеални за летово

Read more
play_arrow

Далај Лама објави нова песна

Read more
play_arrow

Nissan со тизер го најави електричниот кросовер Ariya

Read more
play_arrow

Лесни вежби за загревање на целото тело

Read more
play_arrow

Дали Путин вечно ќе владее со Русија?

Read more
play_arrow

Виери, Вентола и Адани снимија песна

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за возбудливиот трилер „Fatal Affair“

Read more
play_arrow

Дронска прошетка низ уништениот град Таиз

Read more
play_arrow

Без шеќер, без млеко: Разладете се со овошно сорбе

Read more