10 изненадувања во оваа сезона на Премиер лигата

Во најновата анализа на Football Daily се разгледуваат 10 играчи, менаџери или клубови кои беа вистинско изненадување во оваа сезона на Премиер лигата.

Стив Брус и Најџер Пирсон се најдоа на листата поради нивната вештина да ги вратат нивните клубови во живот сезонава, како и Мејсон Гринвуд кој се истакна како исклучителен млад играч.

Шефилд Јунајтед дефинитивно нѐ изненади сите, особено откако многумина веќе го отпишаа.

реклама

Фудбал

Лев по ремито со Унгарија: Натпреварот не беше за оние со слабо срце

Read more

Шведска и Шпанија изборија осминафинале на ЕУРО

Read more

Алиоски: Ангеловски нè натера да испишеме историја

Read more

Најстарите играчи во секој тим на ЕУРО 2020: Каде беа пред седум години?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Десетте највисоки планини во Сончевиот Систем

Read more
play_arrow

Што ќе се случи ако гравитацијата на Земјата се намали за 50%?

Read more
play_arrow

13 најобични работи кои пилотите не смеат да ги прават кога се во авионската кабина

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за новиот трилер „How I Became a Superhero“

Read more
play_arrow

Траги од древни цивилизации на Земјата

Read more
play_arrow

30 минути тренинг за целото тело

Read more
play_arrow

„Иднината е одржлива“ – ревија на студентите по моден дизајн на ТМФ

Read more
play_arrow

Како да едитирате видео на YouTube откако ќе го објавите?

Read more
play_arrow

Протест во Лондон против рестриктивните мерки поради COVID-19

Read more
play_arrow

Астронаутите инсталираа нови соларни панели на МВС

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Објавен трејлер за видеоиграта „Pokemon Unite“

Read more