10-минутни вежби за стомачни, без опрема

Ф.З.
/ 12.02.2021 / 10:09

Едни од најпопуларните вежби се дефинитивно оние за стомачните муслкули кои секој сака да ги има, а до нив прилично тешко се доаѓа.

Убаво изгледаат кога ги имате, ама додека дојдете до нив навистина треба да се испотите и да се измачите.

И не е само изгледот, туку популарните плочки носат и други бенефиции како на пример тоа што заштитуваат од болки во грбот.

Следниве веѓби, кои траат 10 минути, обидете се да ги правите без пауза. Ако не можете, не се демотивирајте, земете кратка пауза, па со тек на време ќе би стане полесно.

Remote video URL
реклама

Ова е можеби најлошиот начин да му соопштите на партнерот дека сте бремена

Read more

Најмали меѓу комшиите: Како стоиме на мапата за големина на пениси во Европа?

Read more

Најперверзните жени се родени во овој хороскопски знак

Read more

Делчевец пронајде лек за корона

Read more

Фит

Интензивен HIIT тренинг за слабеење со Памела Рајф

Read more

Што ќе се случи ако 30 дена тренираш како Арнолд Шварценегер?

Read more

Боксерски тренинг со Памела Рајф

Read more

Што треба да правите секој ден за да набилдате мускули побрзо?

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Делчевец пронајде лек за корона

Читај повеќе

Зошто почесто треба да јадете зелка?

Читај повеќе
  • play_arrow

Стресот е тивок убиец - како да го победите?

Читај повеќе

Најдобриот рецепт за вкусно и сочно трилече

Читај повеќе

Во која земја живеат најмногу милијардери?

Читај повеќе

Три навики на здравите луѓе

Читај повеќе
  • play_arrow

Ја побара за жена на висина од над 4.000 метри

Читај повеќе
  • play_arrow

Интензивен HIIT тренинг за слабеење со Памела Рајф

Читај повеќе
  • play_arrow

Како би можело да изгледа животот по 1000 години?

Читај повеќе