10 моменти во Friends во кои се пронаоѓаме и денес

Серијата Friends е убедливо една од најпопуларните на сите времиња.

Шесте пријатели од Њујорк - Рејчел, Монија, Фиби, Џои, Чендлер и Рос - станаа познати лица за милиони луѓе ширум светот, а нивните реплики се повторуваат долго откако серијата престана да се снима во 2004 година, по десет години во етерот.

Некои од ситуациите во кои се најдоа ги памтиме и ден-денес, особено бидејќи и самите сме се нашле во слични ситуации, а во некои (не)згодни моменти може да се пронајдеме и сега.

реклама

Филм & ТВ

Фановите на Rotten Tomatoes ги избраа најдобрите филмови во последните 25 години

Read more

Времеплов: Пред 29 години се емитуваше првата епизода од култните Friends

Read more

Како изгледаше Бетмен низ годините?

Read more

Излезе трејлерот за претстојниот документарец за Бекам

Read more

Нови видеа

play_arrow

Што ако НАСА воопшто не постоеше?

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за Barbie

Read more
play_arrow

Како би изгледала брзината на светлината на Земјата?

Read more
play_arrow
Девет проверени рецепти против мамурлак

9 проверени рецепти против мамурлак

Read more
play_arrow

Официјален трејлер за The Wonderful Story of Henry Sugar

Read more
play_arrow

Детали во Barbie што ги забележуваат само возрасните

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со My Big Fat Greek Wedding 2

Read more
play_arrow

Најсмешните возачки фејлови на неделата

Read more
play_arrow

Неверојатниот подем на фудбалската репрезентација на Јапонија

Read more
play_arrow

Зајков: Со Малта треба да одиграме одговорно

Read more
play_arrow

Како засекогаш да се ослободите од салото на стомакот?

Read more
play_arrow

Јунакот од Палермо: Знаеме против кого играме, Италија ќе сака да се реваншира

Read more