10 најчудни нешта што НАСА ги испратила во вселената

Вселената е огромно и мистериозно пространство за кое човекот знае многу малку. Сепак, тоа не го спречува во обидите за „освојување“ на вселената и откривање нови сознанија.

Советскиот космонаут Јури Гагарин стана првиот човек кој летнал во вселената, на 12 април 1961 година, со вселенското летало Восток 1. Оттогаш, луѓето имале уште многу мисии во вселената, а голем дел од нив се на американската вселенска агенција НАСА која има испратено навистина чудни предмети да лебдат во големиот вселенски простор.

реклама

Чек дис аут

Најсмешната фејл компилација на неделата

Read more

Прошетка по снежната Битола

Read more

Најпаметниот папагал

Read more

Како би издржал човекот на секоја планета од Сончевиот Систем?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Најсмешната фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Моментот кога Елон Маск си го купил првиот суперспортски автомобил

Read more
play_arrow

Сообраќајно чудо: Супербрз воз кој „лета“ со 620 километри на час

Read more
play_arrow

Преслатка реакција на маче кога за првпат ќе види снег

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „Wonder Woman 1984“

Read more
play_arrow

НАСА 2021: Ајде да одиме на Месечината!

Read more
play_arrow

Како се чисти снегот во Mадрид?

Read more
play_arrow

Зошто англиските фудбалери ретко прават трансфери во странство?

Read more
play_arrow

Лана дел Реј пее за теориите на заговор за авионско запрашување во новата песна

Read more
play_arrow

Снаодлив Русин

Read more
play_arrow

Старата гарда vs. новите сили: Кој би победил?

Read more
play_arrow

Топ 10 нови игри за 2021 година

Read more