10 направи кои може да ја спасат планетата Земја

Можеби не сте знаеле, но судбината на планетата Земја е во наши раце!

Само размислете колкупати сте заборавиле да ги исклучите светлата во вашиот дом или сте фрлиле ѓубре во природа под изговор дека „нема канта во близина“. 

Да не заборавиме колку пластика употребуваме, а особено во изминатиов период кога забележуваме фрлени заштитни маски на улиците, што е штетно за животната околина, но и извор на зарази.

Нивото на загадување е огромно и многу е важно секој од нас да направи нешто за да ја спаси планетата Земја!

Во следново видео погледнете ги 10. модерни направи кои ќе ни помогнат да ја спасиме нашата планета, но и да заштедиме пари во исто време.

Remote video URL
реклама

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Најнезаборавните пенали во поновата фудбалска историја

Read more

Десет бизарни предмети од Земјата што сега лебдат во вселената

Read more

Зошто зажалив што ја изгледав цела сезона на „Emily in Paris“?

Read more

Живот

Објавена листата на 25 најубави плажи во светот

Read more

Кога секундите се важни: 8 основни вештини за преживување

Read more

Паметна, верна и самоуверена: Сè што треба да знаете за жената Скорпија

Read more

Балканскиот рис се врати на Галичица по неколку децении

Read more

Магазин

Зошто Шведска нема „втор бран“ на COVID-19?

Читај повеќе

Какви порно филмови сака секој хороскопски знак?

Читај повеќе
  • play_arrow

Yugo запали по 15 години дремење во пустина

Читај повеќе

Диета која трае само 72 часа - дали би ја пробале?

Читај повеќе
  • filter

Објавена листата на 25 најубави плажи во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Кога секундите се важни: 8 основни вештини за преживување

Читај повеќе

Љубовна криза: 5 совети кои ќе ви помогнат да ја надминете

Читај повеќе
  • play_arrow

Што се крие под песокот на Сахара?

Читај повеќе
  • filter

Сè е во деталите: Идеи за уредување на мал стан

Читај повеќе