10 навики што го отежнуваат слабеењето по 50-тата година

А.С.
/ 10.04.2023 / 09:03

Како старееме, може да ни станува сè потешко да ги стопиме вишокот телесни масти и да се ослободиме килограмите што ги акумулиравме со годините.

Сепак, многу луѓе ги влошуваат работите со задржување на лошите навики кои сериозно го ограничуваат нивниот напредок и ја саботираат целата напорна работа што ја вложиле за да се ослободат од тие вишок килограми.

Како што објаснуваат тренерите за порталот Eat This, има дури десет лоши навики кои всушност го саботираат слабеењето кај луѓето над 50 години.

Тие навики се следните:

 • прескокнување на редовното вежбање
 • елиминирање на секаква нездрава храна
 • предолги паузи помеѓу вежбите
 • недоволна количина на сон
 • склоност кон лошо расположение и негативни мисли
 • се обидувате сами да изгубите тежина
 • правите само кардио
 • претерувате со вежбање
 • не се загревате пред вежбање
 • лоша техника на вежбање
Тагови
реклама

Може и без месо: Зеленчук богат со протеини

Read more

Откриена крими банда: Бугари и Романци на бизарен начин ги мамеле обложувалниците

Read more

Се гради највисоката кула во светот, ќе биде висока 1.000 метри

Read more
Како да подготвите вкусна вечера од лосос и зеленчук за 15 минути?

Како да подготвите вкусна вечера од лосос и зеленчук за 15 минути?

Read more

Фит

Две грешки во исхраната додаваат сантиметри на стомакот

Read more

Кое е најдобро време за вежбање ако целта ви е слабеење?

Read more

Најдоброто месо за билдање мускули

Read more

6 митови и факти за стомачните мускули

Read more
 

Магазин

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Читај повеќе

Две причини зошто мажите одлучуваат да стапат во брак

Читај повеќе
 • play_arrow

Се гради највисоката кула во светот, ќе биде висока 1.000 метри

Читај повеќе
 • play_arrow
 • filter

Времето за неа стои: Клаудија Шифер се врати на модната писта

Читај повеќе

Пијалаци што не треба да ги пиете ако имате висок крвен притисок

Читај повеќе

4 совети како детето полесно да се одвикне од цуцла

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои често остануваат во лоши и токсични врски

Читај повеќе

12 причини за лош здив - можe да укажуваат на сериозен здравствен проблем

Читај повеќе

Карактерни особини на мажите кои имаат богат сексуален живот

Читај повеќе