10 особини кои откриваат дека сте добри во кревет

Вечно прашање е што е тоа што го прави некој добар во кревет, како и дали сме навистина добри или пак можеме да ја поправиме техниката и да го надополниме знаењето.

Добрата хигиена, техниката на водење љубов, карактерот и хемијата меѓу двајца луѓе се важен фактор, но сексуалната интимност поради која сексот станува фантастичен е многу повеќе од тоа.

Сексуалната интимност меѓу двајца луѓе расте со заедничкото искуство, разговор, работата на себе и добриот заемен однос. Сексот првенствено е во главата, а за да биде добар најважна е хемијата меѓу двајца луѓе, но и овие 10 квалитети:

1. Сакате да учите.

2. Разиграни сте и страсни.

3. Покрај вас партнерот се чувствува секси.

4. Самоуверени сте и не се плашите да ја покажете вашата нежна страна.

5. Авантуристички сте расположени и сакате да експериментирате.

6. Разговарате за вашите потреби, но слушате што сака партнерот.

7. Секогаш одвојувате време за уживање и не брзате во сексот.

8. Уживате да давате и примате задоволство.

9. Давате поддршка и не осудувате.

10. Целосно сте фокусирани во текот на сексот.

Тагови
реклама

Иран заплени два грчки танкери како одговор на американската акција

Read more

Најпознатата руска манекенка во провокативно издание прошета во Кан

Read more

Порошенко ставен на „црната листа“, се обиде да ја напушти Украина

Read more

Три начини како може да се заразите со мајмунски сипаници

Read more

Љубов и секс

Зошто добриот развод е подобар од лошиот брак?

Read more

Три работи кои го откриваат совршениот љубовник

Read more

Истражување: Луѓето со ова занимање се најдобри во секс

Read more

Кои промени се случуваат ако имате секс секој ден, цела година?

Read more
 

Магазин

Хороскопски знаци кои мразат некој да им се меша во животот

Читај повеќе

Три начини како може да се заразите со мајмунски сипаници

Читај повеќе

Дали лаковите за нокти се безбедни за децата?

Читај повеќе

Зошто добриот развод е подобар од лошиот брак?

Читај повеќе

Кралицата Елизабета Втора слави 70 години на британскиот престол

Читај повеќе
  • play_arrow

Најпознатата руска манекенка во провокативно издание прошета во Кан

Читај повеќе

Помагаат за слабеење: Пет намирници богати со протеини

Читај повеќе

Како да ги отстраните жолтите дамки од пот на облеката?

Читај повеќе

Три работи кои го откриваат совршениот љубовник

Читај повеќе