10 реченици кои не сака да ги слушне ниту една жена без деца

Во денешно време ниту една жена не би требало да го оправдува сопствениот избор кога станува збор за семејство и деца. Без разлика дали има деца или дали сака да има деца, тоа е лична одлука на секоја жена. Сепак, секогаш се наоѓаат луѓе кои сакаат да коментираат нечиј туѓ живот.

Па така, таа одлука ја сметаат за себична, неприродна, вредна за жалење без воопшто да ја познаваат жената или причината зошто нема деца.

Фактот дека некои жени не сакаат деца се смета за табу. Издвоивме 10 реченици кои жените без деца најчесто ги добиваат од блиските и од околината, без да помислат дека некој можеби води битка за потомство или едноставно не сака да има деца.

1. Кој ќе се грижи за тебе кога ќе остариш?

2. Ќе се премислиш кога ќе го запознаеш вистинскиот.

3. Што чекаш, ти отчукува биолошкиот часовник.

4. Што ќе ви е толкав стан кога немате деца?

5. Ти би била супер мајка.

6. Зар не се плашиш дека партнерот ќе те остави бидејќи не сакаш дете?

7. Немаш дете, затоа не можеш да разбереш.

8. Само покрај дете ќе дознаеш што е вистинска љубов.

9. Мислиш дека си уморна? Воопшто не ни знаеш што значи да бидеш уморна.

10. Сите твои пријателки имаат деца, па и ти треба да имаш.

Тагови
реклама

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Скопјанец организирал фудбалски турнир непочитувајќи ги мерките за заштита од COVID-19

Read more

Чеферин: Во иднина нема да се повтори Ф8 форматот

Read more

Малку допири, многу уживање: Идеална секс поза за летните денови

Read more

Чек дис аут

Мачки кои им пркосат на законите на физиката

Read more

Несекојдневна глетка: „Стампедо“ од делфини во Калифорнија

Read more

Мистерија на Арктикот подгрева теории на заговор: Што се крие на замрзнатиот континент?

Read more

Најпознатиот полициски мачор замина во пензија

Read more

Магазин

Секој шести руски работодавач го гледа хороскопскиот знак на потенцијалните работници

Читај повеќе

Најголемата грешка при носењето заштитна маска

Читај повеќе

Малку допири, многу уживање: Идеална секс поза за летните денови

Читај повеќе
  • play_arrow

Кралица на летото: Зошто треба да јадете пченка?

Читај повеќе

Научно докажано: Дали стресот навистина дебелее, а плачењето помага за слабеење?

Читај повеќе

Ручек како од ресторан: Ароматично телешко со шампињони

Читај повеќе
  • filter

Мачки кои им пркосат на законите на физиката

Читај повеќе
  • play_arrow

Што ќе се случи ако не јадете ништо цели седум дена?

Читај повеќе
  • play_arrow

Несекојдневна глетка: „Стампедо“ од делфини во Калифорнија

Читај повеќе