10 утрински навики поради кои не можете да ослабете

А.С.
/ 29.07.2020 / 09:39

Покрај сите ваши напори, пак не забележувате резултати во слабеењето? Многу често правиме грешки кои го саботираат нашиот труд, а можеме да ги постигнеме целите со многу помалку одрекувања.

Проблемот се решава уште рано наутро. Ова се десет утрински навики поради кои не можете да ослабите, почнувајќи од лош избор на храна за појадок.

Дозволете науката да ви помогне да ја остварите својата фитнес цел.

реклама

Фит

Фитнес инфлуенсерка укажува каде најчесто грешиме кога вежбаме

Read more

Ако сакате да изгубите килограми, избегнувајте ги овие пијалаци

Read more

10 минути вежбање на горниот дел од телото

Read more

Дали е подобро да јадете пред или по тренинг?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Џеси Џеј објави нова песна по четири години

Read more
play_arrow

Топ 10 нови видеоигри во јуни 2021

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Пристигна новиот Tesla Model S Plaid

Read more
play_arrow

Неверојатни факти за планетата Земја

Read more
play_arrow

Моментот кога Торнадо беснее низ Колорадо

Read more
play_arrow

Зошто луѓето немаат крилја или што е невозможно во еволуцијата?

Read more
play_arrow

10 минути вежбање на горниот дел од телото

Read more
play_arrow

Netflix го објави трејлерот за новата серија „Sex/Life“

Read more
play_arrow

Интензивен HIIT тренинг за целото тело

Read more
play_arrow

Десет намирници што треба да се избегнуваат

Read more
play_arrow

Што ново претставија од Apple на првиот ден од WWDC?

Read more