11 години подоцна, Бразилка ја засени „Кен ли“

Пред 11 години Валентина Иванова Хасан засекогаш ги смени нашите животи кога нѐ просветли со песната „Кен ли“ на бугарскиот Music Idol.

Во нејзиниот настап во 2008 година, таа ја испеа песната „Without You“ на Мараја Кери на најоригинален можен начин и стана светска сензација и вирален хит.

Како поминуваше времето, мислевме дека овој феномен не може да се повтори, но не очајувајте.

Бразилското шоу Alerta Amazonas! ни ја подари оваа верзија на „Total Eclipse of The Heart“ на Бони Тајлер, што е толку лоша што не може ни да си ја потпевнете како „Кен ли“.

Сценскиот настап е посебна приказна и ако имате идеја што прави типот во позадина, пишете ни.

За среќа, еден корисник на YouTube се потруди да направи транскрипција на оваа верзија, па слободно запејте си. Знаете дека ќе ја слушате на рипит, така?

Tonouna, neve navo neve neve nivinino e neve nabenenenight

Tonouna, neve navo neve neve mininino etavneba denovegnagna

Tonouna, neve navo neve neve nivinindho e neve savenzelomainitonight

(Turn around) neve navo neve neve nivinino e noza sendavedaviditonight

(Turn around, bright eyes) hiiiiii neve navo nevenenouno

(Turn around, bright eyes) neve nave nenenevounOOH-

-Nounai, eve navo neve neve mininino e naventim evenounight

Tonouna, neve navo neve neve mininigno e nevenlavenlevenight

Tonouna, neve navo neve neve mininino e nenesenvadevenevutonight

(Turn around) neve navo neve neve mininino veveresavendagonanutonight

(Turn around, bright eyes) hiiiiii neve navo nevenenouno

(Turn around, bright eyes) neve nave nevenevouno

Enanindindo tonight,

Evanivino folever,

Evenivinino tonight,

Evanivino tounevenevenevenenisandeouinight

Enevenevenevekh...

реклама

Белград ќе оди под карантин, 272 заболени во еден ден во Србија

Read more

Неверојатна трансформација на спортист пред и по заразување со коронавирусот

Read more

Трите најмрзливи хороскопски знаци

Read more

Излекуваните од COVID-19 може да имаат трајни оштетувања на мозокот

Read more

Чек дис аут

Како да бидете добар комичар без да навредите некого?

Read more

Она кога ќерка ти ќе те засени среде интервју за BBC

Read more

Мисисипи ќе го менува знамето поради поврзаност со ропство

Read more

Дали сте доволно фит за ФБИ? Овој тест ќе ви го даде одговорот

Read more

Магазин

  • play_arrow

Како да бидете добар комичар без да навредите некого?

Читај повеќе

Сестрата на Адам Севиџ од MythBusters го тужи за силување

Читај повеќе
  • play_arrow

Готвење со ограничен буџет – вкусни и здрави оброци до 2 евра

Читај повеќе
  • play_arrow

САД ги купија речиси сите резерви на лек за COVID-19

Читај повеќе

Уапсена и бившата на Епстин – му наоѓала малолетнички за секс

Читај повеќе
  • play_arrow

Она кога ќерка ти ќе те засени среде интервју за BBC

Читај повеќе

Неверојатна трансформација на спортист пред и по заразување со коронавирусот

Читај повеќе

Зошто е важен витаминот К за вашиот организам?

Читај повеќе

Трите најмрзливи хороскопски знаци

Читај повеќе