11 најчести грешки што ги прават инвеститорите во криптовалути

Биткоин денес достигна рекордна цена, во моментов над 65.000 долари. Криптовалутата се искачи над претходниот максимум од 64,889 долари во април оваа година. Се зголеми за 4,2% за 24 часа и сега се продава за околу 65.607 долари, пренесува Coindesk.

Растот на вредноста на битконот следеше откако вчера беше започнато првото тргување на берзата со фјучерси на биткоин.

Ако сте размислувале да инвестирате во криптовалути, ова видео е за вас.

реклама

Бизнис

Ценовен шок во Британија - продавачите на горива ги „пумпаат“ цените

Read more

ССК: Наместо да се одредуваат високи цени за кесата, да се врши селекција и рециклирање

Read more

Телеком воведува тарифи со неограничен интернет за прв пат на пазарот

Read more

НЛБ Банка со промотивна кампања за потрошувачките кредити до крајот на годината

Read more

Нови видеа

play_arrow

Путин ја пее „Blueberry Hill“

Read more
play_arrow

Дали Северна Кореја навистина тврди дека има освоено Мундијал?

Read more
play_arrow

Како да направите детокс на организмот за само 8 минути?

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „No Time to Die“

Read more
play_arrow

Храна која го зголемува нивото на тестостерон во телото

Read more
play_arrow

Спасување хаски од замрзнато езеро

Read more
play_arrow

Колку брзо би можеле да патуваме низ вселената?

Read more
play_arrow

10 вежби за подобрување на видот

Read more
play_arrow

Топ 10 светски тајни кои никогаш нема да бидат откриени

Read more
play_arrow

Пет рецепти за есенски крем чорби

Read more
play_arrow

Како точно се пресметува возраста на кучињата во човечки години?

Read more
play_arrow

Запуштен стан од 24 квадрати претворен во мал рај

Read more