11 одлични рецепти за детоксикација на организмот

Овошјето и зеленчукот треба да бидат дел од секојдневната исхрана во овој период. Со нив поуспешно ќе го прочистите организмот, заедно со консумација на јаткасти плодови, мешунки и семиња.

Пробајте ги овие 11 рецепти за прочистување на организмот, станува збор за оброци кои лесно се подготвуваат, а се многу здрави. Салати, шејкови, домашна паста од зеленчук, смути се дел од интересните и инспиративни рецепти што ќе ги погледнете во видеото на Tasty.

реклама

Рецепти

Рецепт за совршен колач со сливи

Read more

Предлог за брз ручек: Ослиќ во лут сос од домати

Read more

Четири лесни рецепти за торта со јаболка

Read more

Предлог за ручек: Пилешко со сусам и соја сос

Read more

Нови видеа

play_arrow

Можат ли животните да предвидат земјотрес?

Read more
play_arrow

Netflix го објави морничавиот трејлер за филмот „Cadaver“

Read more
play_arrow

Нови авантури на праисториското семејство во трејлерот за „The Croods: A New Age“

Read more
play_arrow

Бразилски ветеринари се грижат за повредените животни од пожарите

Read more
play_arrow

Како да ги „замаглите“ лицата во видеата на YouTube?

Read more
play_arrow

Почна фестивалот на огномети близу Москва

Read more
play_arrow

Правилна исхрана за слабеење во 4 фази, со вежбање

Read more
play_arrow

Четири лесни рецепти за торта со јаболка

Read more
play_arrow

Никогаш не вртете грб на гладна камила: Најопасните селфи фотографии

Read more
play_arrow

Фејл компилација: Најсмешните ТВ гафови

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за новиот филм „Love and Monsters“ со Дилан О’Брајан

Read more
play_arrow

Како да го зајакнете имунитетот на природен начин?

Read more