11 одлични рецепти за детоксикација на организмот

Овошјето и зеленчукот треба да бидат дел од секојдневната исхрана во овој период. Со нив поуспешно ќе го прочистите организмот, заедно со консумација на јаткасти плодови, мешунки и семиња.

Пробајте ги овие 11 рецепти за прочистување на организмот, станува збор за оброци кои лесно се подготвуваат, а се многу здрави. Салати, шејкови, домашна паста од зеленчук, смути се дел од интересните и инспиративни рецепти што ќе ги погледнете во видеото на Tasty.

реклама

Рецепти

Рецепт на денот: Лазања со пилешко месо

Read more

Направете сами: Пилешки прсти со KFC шмек

Read more

Брзо и вкусно: Шпагети со зеленчук и пармезан

Read more

Идеја за појадок: Ролнички со цимет

Read more

Нови видеа

play_arrow

Рецепт на денот: Лазања со пилешко месо

Read more
play_arrow

Најголемите изненадувања на секое Светско досега

Read more
play_arrow

Трки од соништата - што сѐ можат „ѕверките“ на McLaren?

Read more
play_arrow

Топ 10 најпреценети трансфери направени летово

Read more
play_arrow

Пет знаци кои откриваат дека некој е на стероиди

Read more
play_arrow

Направете сами: Пилешки прсти со KFC шмек

Read more
play_arrow

Топ 5 новитети во iOS 14 за iPhone кои мора да ги пробате

Read more
play_arrow

Зошто одеднаш Израел почна да си подава рака со арапските земји?

Read more
play_arrow

Огромен скелет од Т-Рекс се продава на аукција

Read more
play_arrow

Топ 10 најдобри сцени од „Stranger Things“

Read more
play_arrow

Кози ѝ пркосат на гравитацијата качувајќи се по брана

Read more
play_arrow

Фитнес експерт до почетници во вежбањето: Учете од моите грешки

Read more