12-катница се сруши во Мајами Бич: Еден загинат, најмалку деветмина повредени

Дванаесеткатница во Мајами Бич делумно се сруши, а спасувањето и потрагата по преживеани се во тек.

Според светските медиуми, повеќе од 80 спасувачи се на самото место, а според последните информации едно лице загинало, а најмалку деветмина се повредени.

URL
URL

Fox News истакнува дека сè уште не е познато колку луѓе се заробени под урнатините и дали има повеќе жртви. Се стравува дека има многу жртви и дека голем број луѓе се заробени во урнатините.

URL

Еден од очевидците тврди дека почувствувал нешто како земјотрес.

Кимберли Моралес живее во зграда од другата страна на улицата и за CNN изјави дека ја разбудиле алармите и уривањето на станбена зграда.

URL
URL
URL
реклама

Позата 69 е минато, секс позата 77 е новиот предизвик

Read more

Сведоци на Илинденското востание: Каква Бугарија, рече Питу Гули, за Македонија излеговме!

Read more

Доктор Дре „тежи“ 800 милиони долари, а ќерка му е бездомничка

Read more

Зошто мажите треба да ејакулираат барем 21 пат месечно?

Read more

Свет

Минатиот месец беше најтопол јули досега

Read more

Локдаун жртви: Никогаш немало толку многу смртни случаи од предозирање

Read more

Кинезите примиле 1,7 милијарди дози вакцини против коронавирусот

Read more

Гром усмрти 17 луѓе на венчавка во Бангладеш, 14 повредени

Read more
 

Вести

219 нови случаи на COVID-19 од 4.713 тестирања

Читај повеќе

Минатиот месец беше најтопол јули досега

Читај повеќе

Гори на повеќе локации, пожарот во Пехчево се шири кон селата Робово, Умлена и Чифлик

Читај повеќе

Локдаун жртви: Никогаш немало толку многу смртни случаи од предозирање

Читај повеќе

Словенечките пожарникари се во Берово, ќе учествуваат во гасењето на пожарите во регионот

Читај повеќе

Ангелов: Хеликоптерите се вратени во Скопје да наполнат гориво

Читај повеќе

Владата прогласи кризна состојба во следните 30 дена, што значи тоа?

Читај повеќе

Жител на Росоман физички нападнат од сопругата

Читај повеќе

Вакцина вчера примиле 10.984 граѓани, досега 519.106 вакцинирани

Читај повеќе