13-годишно девојче зборува 20 јазици

Ова девојче од Америка е вистинско чудо кога станува збор за јазици. Затоа и гостуваше на YouTube каналот на Воутер, Холанѓанец кој зборува 23 јазици.

Кемерон покрај својот мајчин англиски зборува и шпански, кинески, тајвански, корејски, јапонски, хавајски, бразилски португалски, француски, австриски германски, виетнамски, руски, украински, арапски, хинди, германски, тајландски, индонезиски, холандски, фински и тагалог.

Првот јазик кој го научила бил германскиот дијалект кој се зборува во Австрија. За некои од јазиците, за да ги научи основните работи за комуникација, ѝ биле потребни само неколку денови.

Целта ѝ е да научи 103 јазици со што би влегла и во Гинис како човек кој зборува најмногу јазици.

реклама

Чек дис аут

Топ 10 потценети европски престолнини кои треба да се посетат

Read more

Она кога имаш ангел чувар

Read more

Една е мајка, ама една беше и колекцијата

Read more

101-годишна Италијанка по трет пат заразена со COVID-19

Read more

Нови видеа

play_arrow

Брзо и лесно: Пет рецепти за чиа пудинг

Read more
play_arrow

Она кога имаш ангел чувар

Read more
play_arrow

Најубавите голови од 10. коло во Премиер лигата

Read more
play_arrow

Како да ја користите опцијата Watch Together на Messenger?

Read more
play_arrow

Лесни вежби за затегнати стомачни и совршен задник

Read more
play_arrow

Неверојатно, но вистинито: Најжешката река во светот во која сѐ умира

Read more
play_arrow

Идеја за десерт: Печени јаболка со цимет, ореви и суво грозје

Read more
play_arrow

Зошто е важно да бидете искрени од првиот ден во врската?

Read more
play_arrow

Моментот кога огромен алигатор изеде птица за неколку секунди

Read more
play_arrow

Зошто Американците не смеат да пијат алкохол до 21 година?

Read more
play_arrow

10 најконтроверзни сопственици на фудбалски клубови

Read more
play_arrow

15-минутни секси вежби со Памела

Read more