134 оргазми за еден час и други неверојатни секс рекорди

Човекот постојано се интересира за сите аспекти на сексот, па затоа не изненадува фактот што често се истражува.

Од научни, медицински, до бихевиорални и психолошки истражувања, темите на кои се истражува сексот и сѐ поврзано со него се неизцрпни. Луѓето ги интересираат и куриозитети, па и бизарни работи во врска со сексот. Така, забележани се и некои неверојатни секс рекорди.

На пример, најголемиот пенис со должина од 34,2 сантиметри му припаѓа на Американецот Џона Фалкон, а Ана Свон од Шкотска е забележана како жена со „рекордно широка вагина“ од 48 сантиметри во дијаметар (според обемот на главата на детето што го родила). Хорст Шулц, пак, ејакулирал сперма на далечина од 579 сантиметри.

Научниците од Центарот за брачни и сексуални студии во Калифорнија измерија најголем број оргазми за еден час. Рекордер беше жена со 134 оргазми (со нов оргазам приближно на секои 44 секунди). За мажите, резултатот беше многу поскромен - го држи маж со 16 оргазми за еден час.

Музеј на пениси во Рејкјавик, Исланд е најголемиот ваков музеј во светот, а отворен е во 1997 година. Денес содржи и изложува над 300 примероци, вклучително и пенис на хрчак и 92 други видови. Исто така, аплицираат сѐ поголем број мажи кои би сакале да го донираат својот пенис по смртта, но научниците бараат понудениот пенис да има некоја значајна особеност.

Мажите често се фалат со своите вештини за откопчување градник, а сегашниот рекорд го држи Томас Вогел, кој откопча дури 56 градници во минута, а импресивен факт е дека ја користел само едната рака.

Најголемите оргии во светот се одржаа во голем магацин во Јапонија, каде што дури 250 парови имаа секс истовремено. Сето тоа го снимаше филмска екипа. Сите 500 аматери биле тестирани за сексуално преносливи болести.

Најсилната вагина на светот и официјално ѝ припаѓа на руската гимнастичарка Татјана Кожевникова, која со нејзините гениталии може да крене дури 14 килограми. Тој вели дека тоа е резултат на секојдневно вежбање на вагиналните мускули по пет минути во текот на 20 години.

реклама

Кога COVID-19 ќе стане лесна болест како настинка?

Read more

Моќна порака: Погледнете како ТВ водителка ги поддржа жртвите на сексуално насилство

Read more

Бугарски програмер доби одговор од Илон Маск по 154 дена чекање

Read more

Меланија не избра американски дизајнер ни за нејзиниот последен ден како прва дама

Read more

Љубов и секс

Разлика во години меѓу партнерите - дали бројките се навистина важни?

Read more

Најчестите причини зошто некои жени чувствуваат болка во текот на сексот

Read more

Трите најверни хороскопски знаци

Read more

Пет работи кои секоја изневерена жена треба да ги знае за љубовницата

Read more
 

Магазин

Разлика во години меѓу партнерите - дали бројките се навистина важни?

Читај повеќе

Работат против имунитетот – овие три намирници ја саботираат одбраната на организмот

Читај повеќе

Стјуардеса советува – овие работи никогаш не треба да ги нарачате во авион

Читај повеќе

Три месеци незабележано живеел на аеродром поради страв од короната

Читај повеќе

Го намалува холестеролот, помага за слабеење, спречува рак - моќта на куркумата

Читај повеќе
  • play_arrow

Ги потроши сите џокери на едно прашање за популарна Netflix серија

Читај повеќе

Нежна, искрена, забавна: Сè што треба да знаете за жената Водолија

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Музеј во Бразил има колекција од најлошо направени восочни фигури

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Меланија не избра американски дизајнер ни за нејзиниот последен ден како прва дама

Читај повеќе