15 генијални машини кои произведуваат струја

Креативни, интересни, брилијантни и досега непознати начини на производство на електрична енергија. Денеска ги одбројуваме 15-те најгенијални машини за производство на електрична енергија.

реклама

Вести

Летало на НАСА ќе удри во астероид: Тестираат метод за заштита на Земјата

Read more

Погледнете нагоре: Јупитер 59 години не бил поблиску до Земјата

Read more

Македонски научници освоија прво место на конференција за вештачка интелигенција

Read more

Google го откри изгледот на својот Pixel Watch

Read more

Нови видеа

play_arrow

Моќни јога вежби за сила и баланс на телото

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

15 неверојатни машини за кои не би верувале дека постојат

Read more
play_arrow

Топ 10 моменти од кралицата Елизабета во The Crown

Read more
play_arrow

Смешни моменти: Фејл компилација од падови и сопки

Read more
play_arrow

За совршена линија: Пилатес вежби од кои се топат масните наслаги

Read more
play_arrow

15 воени пронајдоци кои го променија светот

Read more
play_arrow

Каков ќе биде крајот на универзумот?

Read more
play_arrow

15 генијални машини кои произведуваат струја

Read more
play_arrow

Топ 15 најстари дрвја кои сѐ уште постојат

Read more
play_arrow

Што ако универзумот престане да се шири?

Read more
play_arrow

15 места низ светот каде „обичните смртници“ не смеат да стапнат

Read more