15 идеи како би изгледале вселенските станици во иднината

Вселена: последната граница. Само околу 600 луѓе биле во вселената, а научно-фантастичните филмови нè охрабруваат да замислуваме дека еден ден секој човек би можел да патува во бескрајната вселена.

Со слетувањето на Месечината во 1969 година и лансирањето на Меѓународната вселенска станица во 1998 година, дојдовме чекор поблиску до реализација на идејата за живот во вселената.

Но, тоа не се единствените човечки аспирации. Луѓето смислуваат одлични идеи за тоа како полека да се пробиваме до вселената и постепено да воспоставиме нов живот таму. Некои идеи се малку поекстремни од другите, но што би биле луѓето ако не сонувачи!

Денеска разгледуваме 15 одлични концепти за вселенски станици во иднината.

реклама

Чек дис аут

Кајгана fun with flags: Епизода 4 - кога синот на претседателот црта знаме

Read more

Времеплов: Најдобрата реклама со фудбалери на сите времиња

Read more

15 најнапредни воени бродови во светот

Read more

Најстарата желка во светот наполни 190 години

Read more

Нови видеа

play_arrow

Дали секое Светско досега било наместено?

Read more
play_arrow

7 најскапи репрезентации за Светското во Катар

Read more
play_arrow

Која земја го измислила фудбалот?

Read more
play_arrow

15 најнапредни воени бродови во светот

Read more
play_arrow

Најсмешната фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

10 чекори до совршени стомачни мускули

Read more
play_arrow

15 најмоќни кинески воени возила

Read more
play_arrow

Најконтроверзното славење гол на Светско

Read more
play_arrow

15 најневеројатни подводни откритија

Read more
play_arrow

Што ако НАСА никогаш не постоеше?

Read more
play_arrow

Како изгледа глобално затоплување од 3°C?

Read more
play_arrow

Непријатни ситуации во погрешно време, фејл компилација

Read more