15 најекстравагантни домови на славни личности

Со нивното огромно богатство и потребата да се опуштат и да повлечат од очите на јавноста, можеби не е изненадување што познатите познати личности често живеат во некои од најграндиозните домови некогаш изградени. Со речиси сите погодности и карактеристики што можете да ги замислите, и многу повеќе од тоа... време е да погледнеме како живеат најуспешните, додека ги истражуваме 15-те најекстравагантни домови на славни личности.

реклама

Архитектура

Неверојатни футуристички градови што се градат во моментов

Read more

15-те најголеми фабрики во светот

Read more

Поглед во внатрешноста на најтенкиот облакодер во светот

Read more

15 најголеми мегапроекти на Блискиот Исток

Read more

Нови видеа

play_arrow

Што ако НАСА никогаш не постоеше?

Read more
play_arrow

Како изгледа глобално затоплување од 3°C?

Read more
play_arrow

Непријатни ситуации во погрешно време, фејл компилација

Read more
play_arrow

Неверојатни футуристички градови што се градат во моментов

Read more
play_arrow

Прв тизер трејлер за документарецот на Хари и Меган за Netflix

Read more
play_arrow

Најдобрите вежби за тенок струк и цврст задник

Read more
play_arrow

Како Џена Ортега стана Wednesday?

Read more
play_arrow

15-те најголеми фабрики во светот

Read more
play_arrow

Што се случувало во првите минути од ударот на астероидот што ги збриша диносаурусите?

Read more
play_arrow

15 –те најстрашни места на планетата Земја

Read more
play_arrow

Што е темна материја, а што темна енергија?

Read more
play_arrow

Тест за издржливост: 16 минути интензивни вежби за целото тело

Read more