15 најголеми тунели низ човечката историја

Толку многу луѓе се возат низ тунели или се возат со метро за да стигнат до и од работа седум дена во неделата и затоа е лесно да се земат здраво за готово овие форми на инфраструктура. Тунелите постојат илјадници години, некои големи, некои мали, и сите служат за различни цели. Без разлика дали станува збор за наука, истражување или војна, тунелите нема да ги снема наскоро! Ова се 15-те најголеми тунели низ историјата.

реклама

Чек дис аут

Како изгледа плетењето на пајакова мрежа?

Read more

Јутјубер си ја претвори ВЦ школката во гејмерски компјутер

Read more

15 најголеми древни битки во историјата

Read more

Разјаснет небесниот феномен кој го сними пилот во лет

Read more

Нови видеа

play_arrow
Храна за слабеење: Шест рецепти за појадок со малку јаглехидрати

Храна за слабеење: Шест рецепти за појадок со малку јаглехидрати

Read more
play_arrow

Топ 10 грешки во Harry Potter филмовите

Read more
play_arrow

15 најголеми древни битки во историјата

Read more
play_arrow

Инструменталниот бенд Zulu 3.4 објави нов видео-запис

Read more
play_arrow

Ослободете се од подбрадокот со неколку лесни вежби

Read more
play_arrow

15 неверојатни откриени артефакти

Read more
play_arrow

Најдобрите 15 мегапроекти во Њујорк

Read more
play_arrow

Рецепти за вегански десерти што не се печат

Read more
play_arrow

15 најопасни диносауруси што некогаш живееле

Read more
play_arrow

Фејл компилација: Брзо и валкано

Read more
play_arrow

7 фудбалери кои се GOAT за два клуба

Read more
play_arrow

Топ 15 најчудни метеоролошки феномени

Read more