15 најголеми затвори во светот

Затворите се фасцинантни места, само затоа што во нив се сместени некои од најзлобните луѓе на планетава. Тие не се дизајнирани да бидат удобни или места што можеби сакате да ги посетите за забава. Тие се дизајнирани да бидат одвраќање и да ги спречат луѓето да вршат злосторства. Тие, исто така, обично се дизајнирани да сместат најголем број луѓе во најмалиот можен простор. Поради тоа, најголемите затвори во светот не се само големи - тие се и масивни! Ова се 15-те најголеми.

реклама

Архитектура

Најдобрите 15 мегапроекти во Њујорк

Read more

15 најневеројатни древни градби низ светот

Read more

15 најлоши дизајни на куќи

Read more

Поглед во најмалиот стан во Њујорк - се изнајмува за 2.000 долари месечно

Read more

Нови видеа

play_arrow

Инструменталниот бенд Zulu 3.4 објави нов видео-запис

Read more
play_arrow

Ослободете се од подбрадокот со неколку лесни вежби

Read more
play_arrow

15 неверојатни откриени артефакти

Read more
play_arrow

Најдобрите 15 мегапроекти во Њујорк

Read more
play_arrow

Рецепти за вегански десерти што не се печат

Read more
play_arrow

15 најопасни диносауруси што некогаш живееле

Read more
play_arrow

Фејл компилација: Брзо и валкано

Read more
play_arrow

7 фудбалери кои се GOAT за два клуба

Read more
play_arrow

Топ 15 најчудни метеоролошки феномени

Read more
play_arrow

Фејл компилација: Глупост пуштена на најјако

Read more
play_arrow

15 најневеројатни древни градби низ светот

Read more
play_arrow

15 најопасни тематски паркови во светот

Read more