15 најконтроверзни мегапроекти ширум светот

Ниту еден градежен проект нема да биде изведен совршено. Само што ќе почне цртањето на проектот почнуваат и главоболките. Тоа е сосема природно. Но, тука се и проектите кои поттикнуваат поставување прашања и разгоруваат контроверзии. Од мегапроекти во сиромашни населби до недоволно платени мажи и жени ангажирани да ја градат највисоката зграда во светот, ниту еден проект не е имун на ставање под лупа.

Денеска, ги одбројуваме 15-те најконтроверзни мегапроекти.

реклама

Архитектура

Детали поради кои вашиот дом изгледа невкусно

Read more

Неверојатни футуристички градови што се градат во моментов

Read more

15-те најголеми фабрики во светот

Read more

Поглед во внатрешноста на најтенкиот облакодер во светот

Read more

Нови видеа

play_arrow

Која земја го измислила фудбалот?

Read more
play_arrow

15 најнапредни воени бродови во светот

Read more
play_arrow

Најсмешната фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

10 чекори до совршени стомачни мускули

Read more
play_arrow

15 најмоќни кинески воени возила

Read more
play_arrow

Најконтроверзното славење гол на Светско

Read more
play_arrow

15 најневеројатни подводни откритија

Read more
play_arrow

Што ако НАСА никогаш не постоеше?

Read more
play_arrow

Како изгледа глобално затоплување од 3°C?

Read more
play_arrow

Непријатни ситуации во погрешно време, фејл компилација

Read more
play_arrow

Неверојатни футуристички градови што се градат во моментов

Read more
play_arrow

Прв тизер трејлер за документарецот на Хари и Меган за Netflix

Read more