15 најмистериозни подводни аномалии

Океанот покрива околу 70% од површината на Земјата. Тоа е вкупно околу 224 милиони квадратни километри со просечна длабочина од околу 3.682 метри. Имаме мапирано само околу една петтина од сето тоа! Не мора да сте експерт за да сфатите дека не знаеме речиси ништо кога станува збор за длабоките води, а тоа може да биде прилично страшно. Џиновските лигњи и големите бели ајкули се една работа, но сите безброј нешта за кои не ни знаеме дека постојат се сосема друго прашање. Таму долу се случуваат некои чудни работи. Затоа, ајде да нурнеме длабоко во ова видео во кое се разгледуваат 15-те најмистериозни подводни аномалии!

реклама

Чек дис аут

„Паштета туристите“ достигнаа нов левел: Си печат пиперки на грчките плажи

Read more

Љубљана ја подигна одбојката на друго ниво

Read more

Кои се најнеобичните историски артефакти ширум светот?

Read more

Путин во фустан во боите на виножитото во ревија создадена со вештачка интелигенција

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како Англичаните станаа добри во изведување пенали?

Read more
play_arrow
Пилешки раженчиња со јогурт сос

Пилешки раженчиња за кои не ви треба скара

Read more
play_arrow
Лекција за почетници: Месење леб со Џејми Оливер

Научете како се меси леб со Џејми Оливер

Read more
play_arrow

Топ 15 актери и актери кои глумеа стрејт ликови, а самите не се

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за Beverly Hills Cop

Read more
play_arrow
Дали скап фотоапарат ве прави подобар фотограф?

Дали скап фотоапарат ве прави подобар фотограф?

Read more
play_arrow

Како се прави „газе за медаља“?

Read more
play_arrow

7 работи што никој не ви ги кажува за салото во долниот дел на стомакот

Read more
play_arrow

Глупави американски фејлови

Read more
play_arrow

Што добивате со карти од 30 и од 400 евра за ЕУРО 2024?

Read more
play_arrow

5 рецепти за вегански сладолед

Read more
play_arrow

Топ 15 неверојатни дрвени градби

Read more