15 најмоќни кинески воени возила

Иако американската војска е најмоќната борбена сила во светот со голема предност, Кина полека почнува да ѝ се приближува.

На крајот на краиштата, без разлика дали станува збор за создавање нови носачи на авиони, дизајнирање на врвни борбени авиони или развој на нови подморници, кинеската војска е подготвена да направи секакви напори за да се спротивстави на воената моќ на Соединетите Американски Држави. Сепак, иако има многу возила во арсеналот на Кина, некои имаат повеќе содржини од другите. Затоа, денес, подгответе се да бидете воодушевени и веројатно малку исплашени додека ги одбројуваме Топ 15 најмоќни кинески воени возила!

реклама

Чек дис аут

15 најстрашни видови ајкули

Read more

Олимписки времеплов: Што остана од ЗОИ Сараево 1984?

Read more

Мит или реалност: Дали кучињата навистина претчувствуваат земјотреси?

Read more

Час по аикидо со Стивен Сигал

Read more

Нови видеа

play_arrow

15 најстрашни видови ајкули

Read more
play_arrow

Кристоф Валц е шеф од пеколот во мрачната серија The Consultant

Read more
play_arrow

Кои фудбалски клубови се основани од цркви или религиозни групи?

Read more
play_arrow

Архивски видео снимки од Скопје во 40-тите

Read more
play_arrow

Астрономски чуда со слично име, но различна природа

Read more
play_arrow
Што се случува кога змија ќе проголта друга змија?

Што се случува кога змија ќе проголта друга змија?

Read more
play_arrow

Само британски фејлови

Read more
play_arrow

Седум фудбалери кои ги бираат парите пред сè друго

Read more
play_arrow

Што ако планетите во Сончевиот Систем излезат од своите орбити?

Read more
play_arrow

Топ 20 најдобри филмови со Робин Вилијамс

Read more
play_arrow

Комшијата што буши, некст левел

Read more
play_arrow

Што се случува во Јувентус?

Read more