15 најопасни аеродроми во светот

Ако имате страв од летање, следнава статистика може да ви го смири умот.

Вистинските шанси да умрете на комерцијален лет (од причини поврзани со летот, како несреќи или уривања) се само околу 1 во 29,4 милиони.

Сепак, не сите аеродроми се создадени исти. Опасни пристапи. Тесни и кратки ленти за слетување. Променливо и непредвидливо време.

Некои аеродроми се познати како поопасни од другите. Значи, ако имате страв од летање, можеби ќе сакате да ги избегнете аеродромите на оваа листа.

Подгответе се за полетување, додека ги одбројуваме 15-те најопасни аеродроми во светот.

Remote video URL
реклама

Роналдо отвори и петти хотел: Луксуз и високи цени, базен, спа и посебна исхрана

Read more

Три раси на кучиња кои најмногу личат на волци

Read more

Тинејџерите сѐ повеќе го напуштаат Facebook

Read more

Тенисер среде натпревар нарача бургер и го изеде

Read more

Чек дис аут

Како најлесно да ги средите каблите во домот?

Read more

Луѓето се ужасни: Разочарувачка фотографија од една од најубавите плажи во светот

Read more

Што сè можете да направите со паста за заби?

Read more

Најчести митови за алфа мажите

Read more
 

Магазин

  • filter

Три раси на кучиња кои најмногу личат на волци

Читај повеќе

Пиењето алкохол за ХИВ позитивните може да значи смрт

Читај повеќе

Мусака со тиквички и топен кашкавал

Читај повеќе

Пет навики кои го забавуваат губењето маснотии во пределот на стомакот

Читај повеќе
  • play_arrow

20-минутни вежби за задник со Памела Рајф

Читај повеќе

Дали детето ви е разгалено?

Читај повеќе

Три совети како без проблем да се вратите во форма

Читај повеќе
  • play_arrow

Опасни секс пози: Пенисот нема коска, но може да се скрши

Читај повеќе
  • play_arrow

Како најлесно да ги средите каблите во домот?

Читај повеќе