15 најопасни диносауруси што некогаш живееле

Диносаурусите, кои живееле пред помеѓу 245 и 66 милиони години, ги имало во секакви облици и големини. Многу од нив имале уникатни карактеристики како што се пердуви, клунови, шила и плочки. И додека многу од нив биле едноставни тревопасни животни кои биле релативно безопасни, имало и такви кои би биле апсолутен кошмар кога би ги сретнале денес лице в лице. Ајде да ги погледнеме 15-те најопасни диносауруси.

реклама

Чек дис аут

Кога те излажале колку се 20 сантиметри

Read more

Порака од непознат што ја враќа вербата во човештвото

Read more

15 најголеми воени авиони во светот

Read more

Зошто не го сакаме звукот на сопствениот глас?

Read more

Нови видеа

play_arrow

7 просечни фудбалски клубови со неверојатни академии

Read more
play_arrow

15 најголеми воени авиони во светот

Read more
play_arrow

Седум фудбалери кои сега поседуваат свои фудбалски клубови

Read more
play_arrow

Пилатес вежби за брзо враќање во форма

Read more
play_arrow

Ручек во тегла: Три рецепти за салати со тестенини

Read more
play_arrow

15 најекстравагантни домови на славни личности

Read more
play_arrow

Моќни јога вежби за сила и баланс на телото

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

15 неверојатни машини за кои не би верувале дека постојат

Read more
play_arrow

Топ 10 моменти од кралицата Елизабета во The Crown

Read more
play_arrow

Смешни моменти: Фејл компилација од падови и сопки

Read more
play_arrow

За совршена линија: Пилатес вежби од кои се топат масните наслаги

Read more